antet

Sigla CNDV

_______________

Parteneriate

_______________


Alianța Colegiilor Centenare
_______________


Consiliul Local si Primaria Municipiului Sighetu Marmatiei
_______________


Inspectoratul Școlar al județului Maramureș
_______________


Ministerul Educației Naționale
_______________

Olimpiade


Rezultate de excepție


An școlar curent


Calificați la etapa națională - 64 de elevi din colegiu


Gimnaziu - 28 elevi

Olimpiada Naţională de Limbă, Comunicare şi Literatură „George Călinescu”
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a V-a
Colopelnic Daria Lozbă Raluca
Olimpiada Naţională de Lingvistică
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a V-a
Mintău Andrei Lozbă Raluca, Giurgi Vasile
a VI-a
Covrig Larisa Chindriș Otilia, Bedeoan Loredana
Olimpiada „Lectura ca abilitate de viaţă”
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a VI-a
Hosu Iulia Chindriș Otilia
Olimpiada Naţională de Limba Italiană
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a VII-a
Vida Flavia Pesek Beatrice
Olimpiada Naţională de Matematică
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a VI-a
Mujdar Milan Bedeoan Loredana
a VI-a
Hosu Iulia Bedeoan Loredana
Olimpiada Naţională de Fizică
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a VII-a
Lazăr Laurenţiu Tivadar Ioan
Olimpiada Naţională de Informatică
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a VI-a
Hosu Iulia Roșca Ovidiu
a VII-a
Lazăr Laurenţiu Boboșan Raluca
a VII-a
Treista Georgiana Boboșan Raluca
a VII-a
Marina-Fiţ Paul Boboșan Raluca
a VIII-a
Țiplea Ștefan Bodnariuc Dănuț
Olimpiada Naţională de Religie Greco-Catolică
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a VIII-a
Codrea Rafael Florea Măriuţa
Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – Şah
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a V-a
Mintau Andrei Czillik Zoltan
a V-a
Trifoi Mihaiela Czillik Zoltan
a VI-a
Covrig Larisa Czillik Zoltan
a VIII-a
Csurka Rolland Czillik Zoltan
Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – Baschet - băieți
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a VII-a
Albu Ciprian Fangli Anton
a VIII-a
Șandor Matei Fangli Anton
a VIII-a
Alexandru Cristian Fangli Anton
a VI-a
Orza Ionuț Fangli Anton
a VII-a
Ivanciuc Dragoș Fangli Anton
a VII-a
Dunca George Fangli Anton
a VI-a
Roman Ioan Fangli Anton
a VII-a
Feher Fredi Fangli Anton
a VII-a
Pop Cosmin Fangli Anton
a VII-a
Coman Marius Fangli Anton

Liceu - 28 elevi

Olimpiada Naţională de Lingvistică
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a IX-a
Tomşa Oana Bianca Lozbă Raluca, Bedeoan Loredana
Olimpiada Naţională de Limbă, Comunicare şi Literatură „George Călinescu”
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a IX-a
Tomşa Oana Bianca Lozbă Raluca
Olimpiada Naţională de Limba Engleză
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a IX-a
Codrea Antonio Rus Valeria
Olimpiada Naţională de Limba Franceză
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a X-a
Dorobanțu Rodica Colopelnic Luminița
a XII-a
Radu Alexandra Colopelnic Luminița
Olimpiada Naţională de Limba Italiană
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a IX-a
Gall Anna Sara Pesek Beatrice
a XI-a
Turza Valentin Pesek Beatrice
Olimpiada Naţională de Limba Rusă
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a IX-a
Pintilie Denisa Ștefan Maria
a IX-a
Iurcuţ Maria Ștefan Maria
a IX-a
Marina Vitalic Ștefan Maria
a X-a
Almaşi Paulina Codrea Elvira
a XII-a
Ferţadi Sofia Codrea Elvira
a XII-a
Macioca Laura Codrea Elvira
Olimpiada Naţională de Matematică
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a IX-a
Stepan Dacian Bedeoan Loredana
Olimpiada Naţională de Chimie
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a IX-a
Stepan Dacian Mihalca Doiniţa
a IX-a
Cotârlan Codrin Mihalca Doiniţa
a IX-a
Tomoiagă Radu Mihalca Doiniţa
a X-a
Ananie Raluca Mihalache Georgeta
a X-a
Buciuta Daniel Mihalache Georgeta
Olimpiada Naţională de Istorie
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a IX-a
Hotea Emanuela Holdiş Claudiu
Olimpiada Naţională de Economie
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a XII-a
Poienar Alexandra Iuga Nicolae
Olimpiada Naţională de Psihologie
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a XI-a
Bârsan Liana dr. Borlean-Elek Anamaria
Olimpiada Naţională de Informatică
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a IX-a
Cotârlan Codrin Burcus Andrea, Boboşan Raluca
a IX-a
Dicu Dan Alexandru Burcus Andrea, Boboşan Raluca
a IX-a
Stepan Dacian Burcus Andrea, Boboşan Raluca
a X-a
Petrica Norbert Mark Bodnariuc Dănuț
Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar – Şah
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a XI-a
Dicu Dan Alexandru Csillik Zoltan
a XI-a
Câmpan Andra Csillik Zoltan

Liceu - 8 elevi - concursuri nationale

Concurs Naţional „Bătălia Cărţilor”
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a XI-a
Coroianu Andrei Andrașciuc Daniela
Cultură și civilizație în România
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a IX-a
Pop Adriana drd. Andrașciuc Daniela, dr. Vida Flaviu, dr. Andrașciuc Gheorghe
a XI-a
Giurgi Ileana drd. Andrașciuc Daniela, dr. Vida Flaviu, dr. Andrașciuc Gheorghe
a XI-a
Mihalca Andreea drd. Andrașciuc Daniela, dr. Vida Flaviu, dr. Andrașciuc Gheorghe
Concursul internațional de informatică INFOMATRIX
Clasa
Nume, prenume
Profesor
a XI-a
Pop Paul Hotea Cornelia
a XI-a
Fernea Andreea Hotea Cornelia
a XI-a
Seicean Maria Hotea Cornelia
a XI-a
Crișan Dan Sergiu Hotea Cornelia

Etapa județeană

Sâmbătă - 12 martie 2016

Olimpiada de informatică (etapa județeană)

Gimnaziu
Clasa a V-a : rezultate
Clasa a VI-a : rezultate
Clasa a VII-a : rezultate
Clasa a VIII-a : rezultate
Liceu
Clasa a IX-a : rezultate
Clasa a X-a : rezultate
Clasa a XI-a : rezultate
Clasa a XII-a : rezultate



Etapa locală

Găzduite de colegiul nostru

Vineri, 29 ianuarie 2015-2016

Olimpiada de istorie (faza locală)



Joi, 28 ianuarie 2016

Olimpiada de limba franceză(faza locală)

Organizator : Șef catedră - Colopelnic Luminița
rezultate

Sâmbătă, 23 ianuarie 2016

Olimpiada de limba engleză(faza locală - liceu)

Organizator : Șef catedră - Stoianovici Adelina
rezultate
Sâmbătă, 12 martie 2016

Olimpiada de limba engleză(faza locală - gimnaziu)

Organizator : Consilier educativ - Hotea Claudia
rezultate
Clasa a VII-a - subiect barem
Clasa a VIII-a - subiect barem


Sâmbătă, 23 ianuarie 2016

Olimpiada de religie (faza locală)

Organizator : Lucaci Georgeta
rezultate

Legislație


Arhivă


Olimpiade - faza internațională

2-6 septembrie 2014 - Constanța - România
Olimpiada Internațională de lectură ...


Premiul
Nume, prenume
Profesor
mențiune
Tivadar Radu Andrasciuc Maria-Daniela

10-17 august 2014 - Ankara - Turcia
Olimpiada Balcanică de Informatică pentru seniori ...


Premiul
Nume, prenume
Profesor
Premiul II
Ţiplea Tudor-Petru Bodnariuc Dănuț

7-12 iunie 2014 - Moscova - Rusia
Olimpiada Internaţională de Limba Rusă


Premiul
Nume, prenume
Profesor
Premiul de excelență
cu punctaj maxim
Ferțadi Sofia-Anamaria Ștefan Maria
Premiul I
Hrini Ionela Crina
Codrea Elvira



1 - 12 iulie 1983 - Paris - Franța
Olimpiada Internațională de Matematică IMO 1983


Medalia
Nume, prenume
Profesor
argint
Orest Bucicovschi Berinde Gheorghe, Szőlosi Gyuri



5 - 14 iulie 1982 - Budapesta - Ungaria
Olimpiada Internațională de Matematică IMO 1982


Medalia
Nume, prenume
Profesor
bronz
Orest Bucicovschi Berinde Gheorghe, Szőlosi Gyuri



MEN - legislație

02. Calendarul olimpiadele naționale scolare_2014-2015

02.A. Anexa A la Calendarul olimpiadelor școlare_2014- 2015_ONSS

02.B. Anexa B la Calendarul olimpiadelor nationale scolare - PREVEDERI METODOLOGICE - ONSS - 2013-2014

02.C. Anexa C la Calendarul olimpiadelor nationale scolare - Olimpiade-tehnice_2014-2015_

04. Calendarul activitatilor de pregatire si selectionare a loturilor participante la olimpiadele internationale_2015



Arhiva



Olimpiade - faza internațională

2014-2015 |

Olimpiade - faza națională

2014-2015 | 2013-2014 |

Olimpiade - faza județenă

2014-2015 | 2013-2014 |

Olimpiade - faza locală

2014-2015 |

Olimpiade - găzduite de CNDV

Detaliat ...


©Toate drepturile rezervate către cndv.ro